Onlukların Savaşı

Sayılar arasındaki bitmez tükenmez anlaşmazlıklar, çözülmeyen problemler büyük bir savaşa neden olmuştu.10’lar, 100’ler, 1000’ler ve daha çok fazla sayı bu savaşın içerisindeydi. Ben bu büyük savaşta ikiydim ve bazuka kullanıyordun birden bire kolumdan yaralandığımı fark ettim. Beni revire gönderdiler, artık savaşamıyordum, ülkemin kurtulması için onlukların çok büyük bir mücadele vermesi gerekiyordu.

 

Onluklar havadan sıfırlarını atıyor, sıfırlar pat küt herkesi patlatıyordu. Yirmiler artık 20 değildi, 2 ve sıfır olarak ayrılmış,2ler karadan sıfırlar havadan savaşıyorlardı. 8’li tanklar savaş alanına geldi,100’lü mayınlar patlamaya hazırdı bütün sayılar kendilerinden beklenmeyen bir performansla savaşıyorlardı.

Savaş herkes için dayanılmaz hale geldiğinde pi sayısı işin içine karıştı, pi sayısı içerisinde bir çok rakam barındırıyordu, savaşta çok etkili oldu. Büyük bir patlama yarattı, kimse anlamadı ama pozitif sayılar negatif sayılara,negatif sayılar pozitife dönüştü.

 

Savaşa güçlü başlayan onluklar yüklükler binlikler dağılmışlardı, hepsi artık birer birliğe dönüştü.

Dağılan sayılar yeni sayılar oluşturdular, bütün sayılar baktılar ki problemler yeni problemleri,çözümler yeni çözümleri doğuruyor,savaşı sonlandırmaya karar verdiler.

 

Fatih Can Ergeldi,12 yaş