Kuruş Ailesi ve Sayı Ailesi

Sayı ve kuruş ailelerinin yaşadıkları güzel ülkelerine çok yakın minik bir ülke varmış, bütün çocukların çok sevdiği, her yerde şeker bulunan Şeker ülkesi. Şeker ülkesinde çeşit çeşit lolipop şekerler varmış ve bir lolipop kralı tarafından yönetilirmiş.

Bir gün Sayı Ailesi Şeker Ülkesine gitmeye karar vermiş. Sayı ailesi Şeker Ülkesine gideren Kuruş Ailesi de Şeker Ülkesine gidiyormuş. Kuruş ailesinin en küçüğü olan 1 kuruş babasına Şeker Ailesinin de Şeker Ülkesine gittiğini söylemiş. İki aile beraber gitmeye karar vermişler.

Kuruş ve Sayı aileleri hızlı hızlı Şeker Ülkesine giderken, sayı ailesinden 7  bir an önce Şeker Ülkesindeki lolipop kralla tanışmak için sabırsızlanıyormuş.

Sayı ve Kuruş ailelerinden en küçükleri 1 ve 1 kuruş, Şeker Ülkesindeki lolipop müzesini ziyaret etmişler ve orada lolipop kralla tanışmışlar. Kral onlara lolilop ikram etmek istemiş. Sayı ve Kuruş ailelerin diğer üyeleri de lolipop müzesine gelmişler.

Lolipop müzesinin önünde kuruş ailesi ve sayı ailesi büyük bir kalabalık oluşturmuş. Lolipop Kralın kafası çok karışmış, Sayı ve Kuruş ailelerine kaç tane lolipop vermesi gerektiğini hesaplayamıyormuş çünkü Lolipop Kral saymayı bilmiyormuş. Lolipop Kral, Şeker ve Kuruş aileleri ile tanışıncaya kadar saymayı bilmediğini fark etmemiş.

Kuruş ailesi ve Sayı ailesi Lolipop Krala saymayı öğreteceklerini söylemiş, Kral da onların istedikleri kadar lolipop yiyecebileceklerini, herkes sonsuza kadar şekerler içerisinde yaşayıp gitmiş.

Selin Özşahin,  8 yaş